ABC szkolenie szczeniaka

Szkolenie szczeniaka

Szkolenie szczeniaka. Szczenięctwo to bardzo ważny okres w nauce naszego psiaka. Istotne jest, aby na tym poziomie nauczyć się komunikacji pies – pies i pies – człowiek. Poznanie psiej mowy pozwoli na uniknięcie w przyszłości wielu nieporozumień. Kiedy uważamy, że pies nas nie słucha i jest niegrzeczny, zawodzi najczęściej właśnie brak znajomości sposobów komunikacji psa, jego potrzeb i instynktów.
Nie wolno się nam w tym czasie zniechęcać, nie wolno nam się denerwować, zwłaszcza jeśli chodzi o szybkość uczenia się oraz o precyzję wykonywania ćwiczeń. Pies w tym czasie jest wulkanem energii i jest ciekawy całego otoczenia. Często trudno jest się szczeniakowi skupić na statycznym zadaniu typu „siad”.
Na tym etapie pokażemy psu, że warto skupiać się chociaż chwilkę na nas i warto wykonywać z nami różne zadnia.  Nauczymy psa, ze jesteśmy źródłem wszystkiego, co dobre, czyli chodzimy na polowanie i dzielimy się karmą, znamy ciekawe miejsca na spacery, wymyślamy fajne zabawki, milutko głaszczemy. Poświęcenie psu więcej czasu w okresie szczeniaka zaprocentuje brakiem większości problemów w wieku dorosłym.

Zajęcia dla szczeniaków : 3 – 6 miesiąc
Grupa: 3 – 4 psy
Zajęcia: 10 spotkań + wykład

Termin: sobota i niedziela godzina 12:00
Czas trwania treningu: 60 minut
Miejsce: Warszawa: Białołęka, Praga południe, Park Bródnowski (lub dowolne miejsce na terenie Warszawy w przypadku zebrania się grupy)
Koszt kursu: 500 zł

Elementy zajęć i treningu:
– poznanie psich zachowań
– socjalizacja z innymi zwierzętami
– nauka podstawowych komend: siad, waruj, przychodzenie na zawołanie, reakcja na imię
– wstęp do nauki rezygnacji z niepożądanego zachowania/z niepożądanych rzeczy
– motywacja psa oraz współpraca z opiekunem
– przyzwyczajanie psiaka do chodzenia na luźnej smyczy
– nauka spokojnego powitania domowników oraz gości
– ćwiczenia polegające na zabawie i nagradzaniu